Kategoria:

Co warto wiedzieć o opiece holistycznej?

Ostatnio często podkreśla się podejście holistyczne w zakresie dbania o zdrowie własne i naszych zwierząt. Jednak, czy rozumiemy, co to dokładnie oznacza?

Wyjaśnienie terminu "holistycznie" sprowadza się do określenia "całościowo". Kiedy mówimy o "holistycznym podejściu do zdrowia", przyjmujemy, że stan umysłu, ducha i ciała są ze sobą wzajemnie powiązane. W rezultacie zaopiekowany powinien być cały organizm i jego otoczenie, a nie jedynie obszar dotknięty chorobą.

Opiekunowie zwierząt oczekują ciekawych rozwiązań, które uwzględniają różnorodne aspekty dobrostanu ich pupili, takie jak żywienie, aktywność fizyczna, stan psychiczny i emocjonalny. Zintegrowana opieka nad zwierzęciem obejmuje zatem różnorodne elementy, które korzystnie wpływają na jego ogólną kondycję i samopoczucie.

+ Odżywianie i mikrobiom jelitowy

zbilansowane odżywianie stanowi fundament zdrowia psów i kotów. Wysokiej jakości, pełnowartościowe karmy, nie tylko dostarczają niezbędnych substancji odżywczych, ale także wspierają równowagę bakteryjną w jelitach. Zrównoważona mikroflora jelitowa odgrywa kluczową rolę w ogólnym zdrowiu zwierząt.

+ Suplementacja

zauważa się rosnącą rolę suplementacji preparatami o wielokierunkowym działaniu. Suplementy, takie jak postbiotyki, są unikalnymi związkami wpływającymi na zdrowie całego przewodu pokarmowego zwierzęcia. Poprzez optymalizację mikroflory jelitowej, wspomagają nie tylko trawienie i poprawiają wchłanianie substancji odżywczych, ale także stymulują układ odpornościowy i redukują procesy zapalne, co całościowo przekłada się na dobrą kondycję i samopoczucie zwierzęcia.

+ Aktywność fizyczna

jest kluczowa dla utrzymania zdrowia i kondycji zwierząt. Codzienne spacery, zabawy interaktywne czy ćwiczenia sprawiają, że zwierzęta są nie tylko bardziej szczęśliwe, ale także utrzymują odpowiednią masę ciała i wzmacniają układ krążenia, stawy oraz mięśnie.

+ Fizjoterapia

zwierzęta, podobnie jak ludzie, mogą potrzebować wsparcia fizjoterapeuty lub rehabilitanta. Masaże, hydroterapia czy ćwiczenia rehabilitacyjne pomagają w powrocie do sprawności po urazach i operacjach. Szczególnie zwierzęta starsze oraz te z problemami zdrowotnymi odniosą ogromne korzyści z takiej opieki.

+ Wsparcie behawiorysty

to ważny element holistycznej opieki nad zwierzętami, zwłaszcza w kontekście ich dobrostanu psychicznego. Na podstawie diagnozy, behawiorysta tworzy spersonalizowany plan terapeutyczny i pomaga opiekunom zrozumieć zachowania swojego zwierzaka oraz uczy odpowiednio reagować na wysyłane przez zwierzę sygnały.

Koty oraz psy uznawane są obecnie za pełnoprawnych członków rodziny i nieustannie inspirują swoich właścicieli do poszukiwania innowacyjnych metod dbania o ich dobrostan.

Zwracając uwagę na indywidualne potrzeby swoich pupili, opiekunowie chętniej wybierają holistyczne rozwiązania, umożliwiające efektywną poprawę zdrowia oraz jakości życia zwierzaków. Taką kompleksową odpowiedzią na potrzeby zwierząt oraz oczekiwania opiekunów jest płynny suplement postbiotyczny DeliGuard, dedykowany psom i kotom.

Produkt ten nie tylko efektywnie przywraca równowagę i wzmacnia mikrobiotę jelit, lecz również zwiększa przyswajalność składników odżywczych oraz stymuluje i poprawia funkcjonowanie systemu immunologicznego.

W rezultacie zwierzę staje się bardziej odporne na infekcje i stany zapalne. Dzięki unikalnym właściwościom składników, DeliGuard jest jedynym dostępnym na polskim rynku postbiotykiem, który daje widoczne rezultaty i holistycznie działa na funkcjonowanie całego organizmu oraz regenerację tkanek.

deliguad.net

Kup DeliGuard