Kategoria:

Suplementy dla psa

Zastanawiasz się, jakie suplementy dla psa warto stosować? Świadomość w tym temacie jest bardzo ważna dla zdrowia i samopoczucia naszych czworonożnych przyjaciół. Wzbogacenie jadłospisu zwierzaka o składniki mineralne, witaminy oraz inne substancje biologicznie czynne odgrywa kluczową rolę w zapewnieniu mu długiego i szczęśliwego życia. Należy jednak podejść do tego z głową, tak by pomóc czworonogowi, zamiast mu zaszkodzić. W dzisiejszym wpisie omawiamy temat suplementacji psów, ze szczególnym uwzględnieniem postbiotyków – innowacyjnych produktów, które wspierają kondycję zwierząt. Zapraszamy do lektury.

Suplementy dla psa – czy Twój pies rzeczywiście ich potrzebuje?

Wielu opiekunów zadaje sobie pytanie, czy ich pupil powinien przyjmować jakieś suplementy. Większość zdrowych psów, które są karmione w sposób zbilansowany, nie wymaga dodatkowej suplementacji. Jednak w niektórych sytuacjach, na przykład przy określonych stanach chorobowych, starzeniu się lub zwiększonym wysiłku fizycznym, suplementy diety dla psa mogą okazać się pomocne. Pozostaje jedynie pytanie, jak podjąć dobrą decyzję w tym zakresie.

Przede wszystkim nie kieruj się wyłącznie własną intuicją. Zanim zdecydujesz się włączyć do diety pupila suplementy dla psa, skonsultuj się z wykwalifikowanym dietetykiem zwierzęcym lub lekarzem weterynarii. Nie każdy suplement będzie odpowiedni dla każdego czworonoga, a nadmiar niektórych składników może być szkodliwy. Specjalista, na podstawie badań i dokładnego wywiadu, ustali, czy suplementacja jest wskazana i podpowie Ci, co warto włączyć do diety pupila.

Suplementy diety dla psa – rodzaje

Na rynku dostępne są suplementy dla psów o różnym działaniu:

Warto podkreślić, że postbiotyki również wspierają specyficzne potrzeby psów – wpływają nie tylko na poprawę trawienia, ale również inne aspekty funkcjonowania organizmu.

Czym są postbiotyki i jak mogą pomóc Twojemu psu?

Postbiotyki to produkty zawierające szczepy probiotyczne oraz ich metabolity. Podstawowym zadaniem preparatów tego rodzaju jest przywrócenie równowagi w mikrobiomie jelitowym i doprowadzenie jej do stanu homeostatycznego. Zachowanie odpowiedniej harmonii wśród bakterii jelitowych jest niezbędne dla prawidłowego funkcjonowania organizmu na wielu poziomach. Stosowanie postbiotyków prowadzi do poprawy stanu zdrowia jelit, co z kolei wpływa korzystnie na procesy trawienne poprzez redukcję biegunek czy zaparć oraz poprawę wchłaniania wody i pokarmu.

Warto jednak podkreślić, że postbiotyki zapewniają też wiele innych korzyści, takich jak:

W przypadku DeliGuard, czyli innowacyjnego postbiotyku dla psów i kotów, pierwsze efekty można zauważyć już po 10 dniach stosowania.

Jakie suplementy dla psa stosować? Podsumowanie:

Suplementy dla psa mogą być cennym dodatkiem do diety i pozytywnie wpłynąć na zdrowie i samopoczucie czworonoga. Stosowanie ich powinno być jednak przemyślane i dostosowane do indywidualnych potrzeb zwierzaka. Pamiętaj, że fundamentem zdrowia każdego psa jest zdrowa i zbilansowana dieta, a suplementy są jedynie jej uzupełnieniem.

Kup DeliGuard