Kategoria:

Postbiotyki – tajna broń w trosce o zdrowie Twojego zwierzaka.

Hasło "Zdrowe jelita to zdrowy organizm"...

...ma zastosowanie nie tylko u ludzi, ale także u zwierząt. Naturalną mikroflorę jelit zwierzęcia tworzą różnorodne szczepy przyjaznych mikroorganizmów, niezbędnych do prawidłowego przebiegu procesów trawienia, wchłaniania składników odżywczych oraz funkcjonowania układu immunologicznego, a także nerwowego. Utrzymanie tego unikalnego środowiska w równowadze chroni organizm przed inwazją patogenów i utrzymuje Twojego zwierzaka w świetnej kondycji.

Na przestrzeni życia Twojego pupila występują różne sytuacje (np. alergie, zmiany diety, antybiotykoterapia, odrobaczanie, stres, zatrucia pokarmowe), które mogą bezpośrednio zaburzyć mikrobiom jelit, spowodować nadmierny wzrost szkodliwych bakterii i doprowadzić do niepożądanego w organizmie stanu tzw. dysbiozy.

Stan ten charakteryzuje się:

Jak przywrócić organizm do równowagi?

Bezcennym wsparciem w terapii dysbiozy są probiotyki i prebiotyki oraz innowacyjne postbiotyki. Te ostatnie stanowią relatywnie nowe zagadnienie, szczególnie w kontekście żywienia zwierząt towarzyszących i w niektórych krajach są już dostępne jako dodatki funkcjonalne lub w formie suplementów.

Co sprawia, że właśnie postbiotyki są tak niezwykłe?

Postbiotykami są fragmenty ścian zinaktywowanych dobroczynnych bakterii probiotycznych np. Bacillus subtilis i ich metabolitów, m.in. witaminy z grupy B, aminokwasy, enzymy czy peptydy. Są one najbardziej stabilną formą wsparcia układu pokarmowego – to skoncentrowane substancje czynne, regenerujące i stymulujące bezpośrednio mikrobiom jelitowy. Preparaty probiotyczne muszą natomiast zachować żywotność bakterii w produkcji i przechowywaniu, a także wymagają odpowiednich warunków i czasu dla wzrostu bakterii w jelitach.

Poznaj korzyści stosowania preparatów postbiotycznych

Przedstawiamy innowacyjny DeliGuard

Postbiotyki to nowa generacja suplementów diety dla zwierząt towarzyszących. DeliGuard jest jedynym w Polsce postbiotykiem dla psów i kotów, którego działanie zostało udowodnione w badaniach z udziałem 100 przedstawicieli różnych ras psów i kotów.

Działając holistycznie i wspomagając zdrowie jelit naszych pupili, DeliGuard pozwala zaobserwować m.in. wyraźną poprawę trawienia, redukcję kamienia nazębnego oraz uzyskanie zdrowszej i lśniącej sierści. Ten suplement postbiotyczny być stosowany profilaktycznie jako cenne uzupełnienie codziennej diety oraz wsparcie w terapii wielu chorób, zwłaszcza w dysbiozie przewodu pokarmowego.  DeliGuard jest bardzo łatwy w użyciu - podaj kilka kropli produktu do wody lub karmy swojego pupila i ciesz się korzystnym wpływem postbiotyku na jego zdrowie!

Kup DeliGuard